ołówek, papier naklejony na kartę szkicownika, 10 × 14,4 cm (wymiar arkusza z rysunkiem), 13,9 × 20,5 cm (wymiar karty szkicownika)
opis autorski wraz z sygn. i datą z prawej u dołu: pieniński 1887/Droga do lasu – TRybko (ołówkiem); nr p. g.: 26 (ołówkiem na karcie szkicownika)
W latach 1872-75 kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni W. Łuszczkiewicza, następnie zaś w wiedeńskiej akademii u C. Wurzingera, L. Loefflera i H. Makarta. W 1893 roku osiadł we Lwowie, obejmując stanowisko profesora w tamtejszej Państwowej Szkole Przemysłowej. Założył też prywatną szkołę malarstwa dla kobiet. Interesowała go tematyka rodzajowa; chętnie przedstawiał sceny związane z huculskim folklorem. Posługiwał się zarówno techniką olejną, jak i akwareli, uprawiał też dekoracyjne malarstwo ścienne i wykonywał ilustracje do czasopism.