olej, sklejka, 31 x 62 cm, sygn. p.d.: T. Cieślewski
Tadeusz Cieślewski Edukację rozpoczął w warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona i J. Kauzika. Później studiował w Académie Vitti oraz u E. Aman- -Jeana i R. Collina w latach 1895–1896 w Paryżu. Krótko studiował w Akademii w Rzymie. Zamieszkał w Warszawie, gdzie aktywnie uczestniczył w tamtejszym życiu artystycznym. Nagrodzony w 1898 za serie pocztówek z widokami Warszawy srebrnym medalem. Był członkiem TZSP od 1906 oraz członkiem współzałożycielem stowarzyszenia Sztuka i Rzemiosło, należał również do grupy Pro Arte. Wiele wystawił, przede wszystkim w Warszawie. Gros prac artysty uległo zniszczeniu w czasie powstania warszawskiego. W twórczości artysty, posługującego się głównie techniką akwareli, przeważają motywy miejskie, pejzażowe i martwe natury, rzadziej sceny rodzajowe i portrety.