olej, płótno, 38 × 38 cm
sygn. i dat. l. d.: „Tad. Ciesiulewicz 1986”
opisany p. d.: „Blaszany bębenek” na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy
Malarz, grafik, projektant plakatów oraz ilustracji książkowych. Studia rozpoczął w gdańskiej ASP, w pracowniach prof. Janusza Studnickiego oraz prof. Hanny Żuławskiej. Dyplom uzyskał w 1963 roku. Pracował jako nauczyciel w państwowym liceum sztuk plastycznych w Gdyni Orłowie. Od 1968 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1977–1980 sprawował urząd wiceprezesa Okręgu Gdańskiego ZPAP. Prace artysty znajdują się w zbiorach wielu polskich muzeów, jak na przykład w muzeach narodowych w Gdańsku, Warszawie, Szczecinie oraz zagranicznych.