Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

73. SZPADA OFICERA LOTNICTWA III RZESZY, WZ 1935

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZPADA OFICERA LOTNICTWA III RZESZY, WZ 1935
73
SZPADA OFICERA LOTNICTWA III RZESZY, WZ 1935

dł. całk. szpady w pochwie 918 mm, dł. szpady 890 mm, dł. głowni 715 mm, szer. głowni u nasady 25 mm, masa szpady 635 g, masa szpady w pochwie 870 g

R ę k o j e ś ć otwarta, oprawa mosiężna. Jelec symetryczny, łukowato wygięty ku głowni. Złożona z trzech warstw imitujących skrzydła ptaka w locie. Po obu stronach krzyża jelca umieszczona okrągła aplikacja, w której widniała swastyka (obecnie zeszlifowana). Trzon rękojeści w kształcie wrzeciona, drewniany, ukośnie żłobiony, obciągnięty skórą i opleciony dwoma mosiężnymi filigranami. Uchwycony dołem pierścieniem, górą okrągłą głowicą z pierścieniem, mocowaną na trzpieniu głowni gwintem. Po obu stronach głowicy koliste przedstawienia swastyki (na wewnętrznej stronie zeszlifowane). Głowica obwiedziona taśmą dekorowaną motywem liści dębu. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, obosieczna, bez progu. Obustronnie profilowana w jedną głęboką bruzdę do połowy długości głowni. Poniżej szlif sześcioboczny. Na wewnętrznym płazie, pod nasadą, bita sygnatura producenta z Solingen Paula Weyersberga. P o c h w a metalowa, obciągnięta czarną skórą, okucia z białego metalu. Szyjka z kołnierzem i dwoma ruchomymi koluszkami mocowana na płaszczu pochwy dwiema śrubkami. Podobnie mocowany trzewik zakończony gałką. Przy pochwie skórzana żabka z zaczepem z białego metalu.

Cena wylicytowana
2 500 zł