Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

104. SZPADA EUROPEJSKA, XIX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZPADA EUROPEJSKA, XIX W.
104
SZPADA EUROPEJSKA, XIX W.

SZPADA EUROPEJSKA, XIX W.

dł. całk. szpady w pochwie 975 mm , dł. szpady 940 mm, dł. głowni 790 mm, szer. głowni u nasady 18 mm, masa szabli 510 g, masa szpady w pochwie 705 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, tarczowy. Wewnętrzna tarczka na zawiasach. Trzon wrzecionowaty, opleciony podwójnie skręconym drutem mosiężnym. Trzon dołem mocowany w tulei, górą nakryty okrągłą głowicą, mocowaną na trzpieniu głowni ozdobną nakrętką. G ł o w n i a stalowa, polerowana, obosieczna, w przekroju soczewkowata. P o c h w a skórzana, okucia mosiężne. Szyjka z hakiem po wewnętrznej stronie. Trzewik z asymetryczną ostrogą.

Cena wylicytowana
1 800 zł