Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

105. SZPADA EUROPEJSKA, PRUSY (?), XIX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZPADA EUROPEJSKA, PRUSY (?), XIX W.
105
SZPADA EUROPEJSKA, PRUSY (?), XIX W.

dł. całk. szpady w pochwie 912 mm, dł. szpady 832 mm, dł. głowni 695 mm, szer. głowni u nasady 22 mm, masa szabli 485 g, masa szpady w pochwie 800 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec prosty, tarczowy. Trzon wrzecionowaty, opleciony filigranem. Głowica okrągła, nakryta ozdobną nakrętką. G ł o w n i a stalowa, niklowana, profilowana w jedną bruzdę przygrzbietową. Długie, obosieczne pióro, sztych przygrzbietowy. P o c h w a stalowa, polerowana, z jedną ryfką. Na pierścieniu prostokątny zaczep po wewnętrznej stronie i ruchome koluszko na grzbiecie. Kanelowana szyjka mocowana dwiema śrubkami. Ostroga symetryczna.

Cena wylicytowana
1 800 zł