Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

90. SZASZKA DRAGOŃSKA ŻOŁNIERSKA WZ 1881

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZASZKA DRAGOŃSKA ŻOŁNIERSKA WZ 1881
powrót
90
SZASZKA DRAGOŃSKA ŻOŁNIERSKA WZ 1881

SZASZKA DRAGOŃSKA ŻOŁNIERSKA WZ 1881

dł. całk. szaszki w pochwie 986 mm, dł. szaszki 958 mm, dł. głowni 810 mm, szer. głowni u nasady 32 mm, gr. grzbietu u nasady 6 mm, masa szaszki 835 g, masa szaszki w pochwie 1590 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec krzyżowo-kabłąkowy. Tylne ramię jelca zakończone zwiniętą ku głowni łezką z otworem na temblak. Przednie, dwukrotnie łukowato zagięte, tworzy kabłąk, połączony z kapturkiem zaczepem. Trzon rękojeści drewniany, z ukośnymi żłobieniami, dołem ujęty pierścieniem, górą mocowany stalową nakrętką na kapturku do trzpienia głowni.
G ł o w n i a stalowa, polerowana, o małej krzywiźnie, obustronnie profilowana w jedną szeroką bruzdę przygrzbietową, sięgającą długiego obosiecznego pióra z ością. Sztych przygrzbietowy. Na zewnętrznej stronie krzyża jelca skrócona nazwa fabryki, pisana cyrylicą: ZLAT. OR. FAB. Na zewnętrznym progu bita sygnatura producenta oraz rok produkcji „1919”. P o c h w a drewniana, obciągnięta brązową skórą. Okucia mosiężne. Szyjka z nałożonym pierścieniem z wyciętą antabką na wewnętrznej stronie. Poniżej trzy pierścienie z gniazdami na czterograniasty bagnet. Środkowy pierścień z ruchomym koluszkiem od strony siecznej. U dołu trzewik mocowany do płaszcza pochwy zapinką po wewnętrznej stronie. Na wysokości brzuśca brak wąskiego paska skóry. Przy pochwie skorodowany bagnet czworogranny.

Cena wylicytowana
2 200 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się