Aukcja Rzemiosła i Biżuterii / 5 grudnia 2020

50. Szalka weselna

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Rzemiosła i BiżuteriiSzalka weselna
50
Szalka weselnaSzalka weselna

Szalka weselna

Johann Friedrich Straub (1674-1713), Karlstad, Szwecja, 1698 r. (?)
srebro, m. 205 g; znaki złotnicze: punca kontrybucyjna wiedeńska z początku XIX w. (12 A), punca importowa belgijska (do 1831), punca importowa łotewska (główka), przy krawędzi: wężyk probierczy i dwukrotnie odbita punca mistrza (IFS); w lustrze bogata dekoracja w postaci tarczy herbowej zwieńczonej figurą ptaka, inskrypcje: „AN/IP/1698”; dł. 21 cm

Cena wylicytowana
0 zł