Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

74. SZABLA PRUSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1811

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA PRUSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1811
74
SZABLA PRUSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1811

dł. całk. szabli w pochwie 1005 mm, dł. szabli 941 mm, dł. głowni 810 mm, szer. głowni u nasady 40 mm, gr. grzbietu u nasady 8 mm, masa szabli 1025 g, masa szabli w pochwie 2285 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa żelazna. Jelec prosty, krzyżowy, z kabłąkiem w kształcie półstrzemienia oraz owalnymi półwąsami. W kabłąku, na wysokości głowicy, szczelina do wiązania temblaka. Trzon drewniany, z poprzecznymi karbami, owinięty czarną skórą. Kapturek długi z policzkami, dołem mocowany wraz z trzonem w pierścieniu u jelca. Górą zanitowany trzpieniem głowni. Policzki zakute wraz z trzonem poprzecznym nitem. Między jelcami, a nasadą skórzana podkładka. Na wewnętrznym krzyżu numeratory wojskowe. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o znacznej krzywiźnie. Obustronnie profilowana w bardzo szeroką bruzdę przygrzbietową, pióro obosieczne, sztych w linii grzbietu. Korozja na całej głowni usunięta. P o c h w a żelazna, ciężka, z dwoma ryfkami z ruchomymi koluszkami na płaskim grzbiecie. Kołnierz mocowany z płaszczu pochwy dwoma śrubkami. Ostroga asymetryczna z sygnaturą producenta „S & K”.

Cena wylicytowana
2 200 zł