Aukcja Militariów / 13 kwietnia 2019

108. SZABLA PRUSKA PODOFICERA FIZYLIERÓW, 2 POŁ. XIX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA PRUSKA PODOFICERA FIZYLIERÓW, 2 POŁ. XIX W.
108
SZABLA PRUSKA PODOFICERA FIZYLIERÓW, 2 POŁ. XIX W.

dł. szabli w pochwie 993 mm, dł. szabli 967 mm, dł. głowni 850 mm, szer. głowni u nasady 20 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 515 g, masa szabli w pochwie 895 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna – niklowana. Jelec krzyżowo-kabłąkowy z owalnymi półwąsami. Tylne ramię zakończone płaską wolutą. Kabłąk w kształcie półstrzemienia górą zamocowany na trzpieniu. Trzon z czarnej masy kauczukowej, poprzecznie karbowany, owinięty podwójnie skręconym drutem mosiężnym i dwoma gładkimi. Długi kapturek z policzkami od góry nitowany trzpieniem głowni, dołem, wraz z trzonem, pierścieniem. G ł o w n i a stalowa, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie szlifowana w jedną bruzdę, sięgającą długiego, obosiecznego pióra. Sztych symetryczny. P o c h w a metalowa, miedziowana, z jedna ryfką z ruchomym koluszkiem i antabką na wewnętrznej stronie. Szyjka z kołnierzem mocowana w płaszczu dwiema śrubami. Pochwa zakończona ostrogą.

Cena wylicytowana
950 zł