Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

81. SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917
powrót
81
SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

dł. całk. szabli w pochwie 1005 mm, dł. szabli 965 mm, dł. głowni 819 mm, szer. głowni u nasady 36 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 900 g, masa szabli w pochwie 1585 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna, koszowa. Jelec esowaty, trójkabłąkowy. Tylne ramię jelca zwinięte w płaską wolutę ku głowni. Przednie, łukowato zagięte ku górze tworzy kabłąk główny w przekroju czworoboczny, połączony z trzpieniem głowni. Dwa kabłąki boczne w przekroju owalne, łączą się z kabłąkiem głównym w jego górnej części. Trzon rękojeści z litego drewna, z siedmioma skośnymi żłobieniami. Długi kapturek mocowany na głowicy ozdobną nakrętką. Dołem zaklinowany wraz z trzonem w gnieździe jelca. Kapturek u góry wykrojony w kształcie tarczy amazonek na której nałożony jest orzeł w koronie. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o średniej krzywiźnie, profilowana obustronnie w jedną bruzdę przygrzbietową. Na zewnętrznym płazie pod nasadą tłok wytwórni: na głowni schematycznego miecza napis „ARMA”, poniżej „WARSZAWA”. Na wewnętrznym tłok odbiorczy Głównego Urzędu Zaopatrzenia Armii – GUZA. P o c h w a stalowa, z ogniskami korozji, pomalowana na czarno. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma nitami. Dwie ryfki z ruchomymi koluszkami na grzbiecie. Ostroga asymetryczna. Kilka wgnieceń w dolnej części pochwy.

Cena wylicytowana
8 000 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się