Aukcja Militariów / 28 kwietnia 2018

84. SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917
powrót
84
SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

SZABLA POLSKA SZEREGOWYCH BRONI JEZDNYCH WZ 1917

dł. całk. szabli w pochwie 1013 mm, dł. szabli 910 mm, dł. głowni 848 mm, szer. głowni u nasady 35 mm, gr. grzbietu u nasady 5 mm, masa szabli 915 g, masa szabli w pochwie 1600 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa mosiężna, koszowa. Jelec esowaty, trójkabłąkowy. Tylne ramię jelca zwinięte w płaską wolutę ku głowni. Przednie, dwukrotnie łukowato zagięte ku górze, tworzy kabłąk główny, połączony z trzpieniem głowni. Dwa kabłąki boczne łączą się z kabłąkiem głównym w jego górnej części. Długi, sięgający jelca kapturek mocowany na głowicy ozdobną nakrętką w kształcie ośmiolistnej rozety. Dołem zaklinowany w gnieździe tylnego ramienia jelca. Kapturek u góry wykrojony w kształt tarczy, ozdobiony tłoczonym orłem w koronie na tarczy amazonek. Trzon rękojeści z litego drewna, zwężający się ku górze, z siedmioma karbowaniami, ze śladami czarnej farby. G ł o w n i a stalowa, polerowana, o znacznej krzywiźnie. Obustronnie szlifowana w jedną średniej szerokości bruzdę przygrzbietową, sięgającą długiego obosiecznego pióra z ością. Sztych symetryczny. Na wewnętrznym płazie, pod nasadą, wybity okrągły stempel z orłem w koronie, literami G.U.Z.A. (Główny Urząd Zaopatrzenia Armii) i dwiema dziewiątkami rzymskimi. Na nasadzie, po stronie zewnętrznej, wybity numer 318. P o c h w a stalowa, polerowana, czerniona, z dwiema ryfkami z ruchomymi koluszkami od strony grzbietowej . Gładka szyjka z dławikiem, mocowana do płaszcza pochwy dwoma nitami. Pochwa zakończona wydatną, asymetryczną ostrogą. Przy szabli temblak podoficerski wz 1925.

Cena wylicytowana
12 000 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się