Aukcja Militariów / 22 kwietnia 2017

72. SZABLA JAPOŃSKA W TYPIE KATANY XX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA JAPOŃSKA W TYPIE KATANY XX W.
powrót
72
SZABLA JAPOŃSKA W TYPIE KATANY XX W.

SZABLA JAPOŃSKA W TYPIE KATANY XX W.

dł. całk. w pochwie 1058 mm, dł. szabli 1038 mm, dł. głowni 786 mm, szer. głowni u nasady 32 mm, gr. grzbietu u nasady 3 mm, krzywizna głowni 31 mm, masa szabli 945 mm, masa szabli w pochwie 1320 mm

R ę k o j e ś ć (tsuka) otwarta, dwuręczna, oprawa mosiężna. Trzon drewniany, uchwyt imituje tradycyjne wykonanie, ukośnie nacinany sześcioma karbami, oklejony cienką brązową skórą i opleciony drutem stalowym. Cztery elementy ozdobne (menuki) po obu stronach w kształcie rozet kwiatowych. Trzon dołem ujęty mosiężnym pierścieniem (fuchi), górą płaskim kapturkiem. Oba elementy dekorowane rytowanymi motywami kwiatów. Jelec (tsuba) tarczowy z otworem po stronie zewnętrznej, dekorowany obustronnie motywami kwiatowymi. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, o umiarkowanej krzywiźnie. Obustronnie szlifowana, z ością od połowy płazów do sztychu. Obosieczne pióro, sztych w linii grzbietu. P o c h w a z łubek drewnianych, wykonana i dekorowana analogicznie jak uchwyt rękojeści.

Cena wylicytowana
1 300 zł
Zapytaj o obiekt
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+ 48 58 301 05 54
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się