Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

43. | SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.

aAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.
43
SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W. - 1SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W. - 2

SZABLA HUSARSKA WĘGIERSKO-POLSKA, XVII/XVIII W.

dł. szabli 944 mm, dł. głowni 825 mm, szer. głowni u nasady 34,5 mm, grubość grzbietu u nasady 7 mm, krzywizna głowni 28 mm, masa szabli 670 g

Rękojeść otwarta, oprawa żelazna, późniejsza, naśladująca formę z XVII wieku. Jelec krzyżowy, prosty, ze smukłymi wąsami o dł. 103 mm o wszystkich krawędziach zaokrąglonych, długości 156 mm. Trzon rękojeści owalny, drewniany, okręcony sznurkiem i oklejony dwukrotnie skórą, naśladującą drobny jaszczur, z gęstymi, poprzecznymi karbami. Po obu

Cena wylicytowana
6 000 zł