Aukcja Militariów / 13 kwietnia 2019

129. SZABLA AMERYKAŃSKA OFICERA KAWALERII M-1902

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówSZABLA AMERYKAŃSKA OFICERA KAWALERII M-1902
129
SZABLA AMERYKAŃSKA OFICERA KAWALERII M-1902

dł. szabli w pochwie 924 mm, dł. szabli 900 mm, dł. głowni 763 mm, szer. głowni u nasady 24 mm, gr. grzbietu u nasady 6,5 mm, masa szabli 570 g, masa szabli w pochwie 945 g

R ę k o j e ś ć zamknięta, oprawa z białego metalu. Jelec tarczowy – czterokabłąkowy. W górnej partii kabłąka szczelina do wiązania temblaka. Trzon rękojeści z rogu z czterema profilami na palce. Długi kapturek mocowany pierścieniem u jelca, górą nitowany trzpieniem głowni. G ł o w n i a stalowa, polerowana, niklowana, o znikomej krzywiźnie. Profilowana obustronnie w jedną bruzdę przygrzbietową. Pióro obosieczne, sztych w linii grzbietu. Na zewnętrznej stronie płazu trawione: US oraz G. Hoisington, flankowane panopliami i ornamentem, na wewnętrznej orzeł podobnie flankowany. Na zewnętrznym progu, pod nasadą, sygnatura: HORSTMANN/PHILADELPHIA. P o c h w a stalowa, polerowana, niklowana, z dwiema ryfkami. Kanelowana szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwiema śrubkami. Pochwa zakończona asymetryczną ostrogą.

Cena wylicytowana
1 100 zł