114. Stasys Eidrigevicius | Ekslibris Claes G. Lindroth, 1985 r.

HomeAukcje archiwalneVaria 33Ekslibris Claes G. Lindroth, 1985 r.
114
Ekslibris Claes G. Lindroth, 1985 r.

Stasys Eidrigevicius (ur. 1949 Mediniškiai/Litwa)

akwaforta / akwatinta, papier, 13 x 8 cm zadruk, 18,5 x 12,5 cm arkusz, sygn. ołówkiem pod płytą p.d.: stasys, l.d.: A 42 / 50

Stasys Eidrigevicius Od 1968 roku studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych w Wilnie, gdzie uzyskał dyplom w 1973 r. Jest autorem obrazów, plakatów, rysunków, ilustracji książkowych, exlibrisów, a także organizatorem happeningów oraz twórcą rzeźb, obiektów i instalacji. Mieszka i tworzy w Warszawie od 1980 roku. Laureat m. in. „Paszportu” tygodnika „Polityka” z 1994 r. za całokształt twórczości, Złotego Medalu na Polskim Biennale Plakatu w Katowicach (1999), litewskiego Orderu Giedymina, narodowej litewskiej nagrody z dziedziny sztuki. W 2010 roku został wyróżniony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”  nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego . Prace Stasysa były eksponowane na ponad 100 wystawach i posiadają je muzea narodowe w Polsce, a także m.in. londyńskie British Museum, MoMA w Nowym Jorku, waszyngtońskie National Library, Creation Gallery w Tokio i Muzea Watykańskie. W 1994 roku Andrzej Papuziński stworzył film „Siedem misteriów według Stasysa (Kamień, Wahadło, Pragnienie, Głód, Labirynt, Nadzieja, Wyzwolenie)”.
Cena wylicytowana
850 zł