Aukcja Prac na Papierze / 30 marca 2017

59. Stanisław Żurawski | Zestaw 3 szkiców - Łodzie

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeZestaw 3 szkiców - Łodzie
59
Zestaw 3 szkiców - Łodzie

Stanisław Żurawski (1889 Lwów - 1976 Kraków)

Zestaw 3 szkiców - Łodzie

ołówek, kredka, papier, 17 x 12 cm, 4 x 6 cm, 7,5 x 19 cm w świetle oprawy, dwie prace sygn.: St. Żu

Stanisław Żurawski Studia artystyczne odbył w latach 1907-1913 w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera oraz W. Weissa. Należał do Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. Malował pejzaże i martwe natury, jednak najczęściej przedstawiał kobiece akty i półakty kobiece ukazane w plenerze, bądź we wnętrzu, na tle dekoracyjnych tkanin lub poduszek.
Cena wylicytowana
1 000 zł