Varia 41 / 19 maja 2021

17. Stanisław Żurawski | Półakt

Strona głównaAukcje nadchodząceVaria 41Półakt
polakt-stanislaw-zurawski-1305611polakt-stanislaw-zurawski-2004035

Stanisław Żurawski (1889 Lwów - 1976 Kraków)

Półakt

olej, płótno, 49 x 34 cm, sygn. p.d.: St.Żurawski

Stanisław Żurawski Studia artystyczne odbył w latach 1907-1913 w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Mehoffera oraz W. Weissa. Należał do Cechu Artystów Plastyków „Jednoróg”. Malował pejzaże i martwe natury, jednak najczęściej przedstawiał kobiece akty i półakty kobiece ukazane w plenerze, bądź we wnętrzu, na tle dekoracyjnych tkanin lub poduszek.
Cena wywoławcza:
3 200 zł
Opłata droit de suite: