2. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 marca 2016

46. Stanisław Tomalak | Wojna polsko-polska z cyklu "Wojna totalna", 2015/16

aAukcje archiwalne2. Aukcja Sztuki XXI wiekuWojna polsko-polska z cyklu "Wojna totalna", 2015/16
46
Wojna polsko-polska z cyklu Wojna polsko-polska z cyklu

Stanisław Tomalak (ur. 1955)

Wojna polsko-polska z cyklu "Wojna totalna", 2015/16

technika własna, płótno, 100 x 100 cm (w oprawie 108 x 108 cm), opisany na odwrocie: S.J.A. Tomalak | Fragment 349 | Cykl "wojna totalna"/7 | Wojna polsko-polska

Stanisław Tomalak Od 2011 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków, rekomendowany przez profesorów S. Kortykę i W. Kuczmę z wrocławskiej ASP. Od 1975 roku zajmuje się działalnością plastyczną. Przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Następnie bliski mu był nurt zbliżony do realizmu fantastycznego. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji. Od tego czasu nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i technologie. Swój warsztat, opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których m.in.. wchodzą mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie. Wprowadza do obrazów różne aplikacje, sięgając po technikę kolażu. Prace mają zróżnicowaną powierzchnię. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych: Galeria DOK Brzeg Dolny; DOK Wołów; Zespół Pocysterski Lubiąż; Galeria Awangarda Wrocław; Galeria Artrakt Wrocław; Galeria DNA Wrocław; Galeria Na Antresoli Wrocław; Galeria Zapiecek Warszawa; Zamek Wojnowice; Pałac Królikarnia - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie; Finał konkursu Art&Business na "Obraz Roku 2004",Warszawa, 2005; Laureat II Konkursu Malarskiego "Zadra" 2009; wystawa indywidualna Marzec 2011 Young Internationalb Contest of Contemporary Art.; II Edycja Międzynarodowej Wystawy: Magia Papieru Galeria Ether Warszawa, czerwiec 2011; 42 i 43 Salon Zimowy Radom 2011-2015; 7 Biennale Miniatury; Częstochowa 2012; „Pejzaż współczesny”; Częstochowa 2013-2015; Bielsko-Biała 2013- Wystawa plakatu – Dekalog; Wozownia Toruń 2013 - Triennale Małych Form; VII Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny – Gdynia 2013; VI Międzynarodowe Biennale Pasteli – Nowy Sącz 2013; IV Międzynarodowe Biennale Obrazu "Quadro-Art 2014"; Agora Gallery, Nowy Jork 2015.
Cena wylicytowana
3 000 zł