Varia 30 / 29 czerwca 2019

119. Stanisław Teisseyre | Zima sopocka II

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 30Zima sopocka II
119
Zima sopocka II

Stanisław Teisseyre (1905 Lwów - 1989 Poznań)

Zima sopocka II

olej, płótno, 65 × 93 cm, sygn. na odwrocie: S. Teisseyre/ „Zima sopocka II”, na odwrocie nalepka z wystawy: XIII Festiwal Sztuk Plastycznych 1960 Sopot BWA

Stanisław Teisseyre Urodził się w 1905 r we Lwowie, zmarł w 1988 r w Gdańsku. Studia artystyczne w Grupie Rysunkowej Politechniki Lwowskiej w latach 1928-32, kontynuowane w Paryżu i we Włoszech. Współpraca z lwowskim Zrzeszeniem Artystów Plastyków "artes". Podczas pobytu w Paryżu zbliżył się do nurtu kolorystycznego. Konwencja nadrealistyczna grupy "artes", którą przyjął, umożliwiała mu operowanie metaforą i irracjonalizmem. Uprawiał malarstwo sztalugowe, ścienne i scenografię. Wykładał w PWSSP w Poznaniu, był profesorem i rektorem gdańskiej PWSSP w latach 1951-64, rektorem PWSSP w Poznaniu.
Cena wylicytowana
6 000 zł