olej, płótno, 100 x 140 cm, sygn. i dat. l.g.: S. MŁODOŻENIEC | 1980
Stanisław Młodożeniec Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiował w latach 1972-78 na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Jego obrazy inspirowane są tradycjami wielkich nurtów awangardowych pierwszej połowy XX wieku. Od 1984 roku mieszka i tworzy w Nowym Jorku, który chętnie uwiecznia w swoich pracach i którego atmosfera stanowi główną inspirację dla artysty.