akwarela, papier, 48 x 67 cm, sygn.l.d.: S Gibiński
Stanisław Gibiński Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poważny wpływ na jego twórczość wywarli J. Fałat i L. Wyczółkowski. Posługiwał się głównie techniką akwarelową, a tematami jego prac były pejzaże, sceny rodzajowe i polowania. Artysta wielokrotnie uczestniczył w wystawach krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych i innych, a twórczość jego cieszyła się znacznym powodzeniem.