Aukcja Świąteczna / 17 grudnia 2022

17. Stanisław Fabijański | Kaplica Zygmuntowska na Wawelu

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ŚwiątecznaKaplica Zygmuntowska na Wawelu
Stanisław Fabijański | Kaplica Zygmuntowska na WaweluStanisław Fabijański | Kaplica Zygmuntowska na Wawelu

Stanisław Fabijański (1865 Paryż - 1947 Kraków)

Kaplica Zygmuntowska na Wawelu

akwarela, papier, 36 x 25,5 cm
sygn. l. d.: St. Fabijański
na odwrocie nalepka sklepu z obrazami S. Schmausa w Krakowie

Stanisław Fabijański

Malarz, rzeźbiarz, ilustrator, syn rzeźbiarza Erazma Rudolfa. We Lwowie studiował rzeźbę u Leonarda Marconiego, a w latach 1883–1888 malarstwo w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u m.in. W. Łuszczkiewicza, I. Jabłońskiego, J. Matejki oraz w monachijskiej akademii u A. Wagnera. Podróżował do Włoch i Paryża. Swoje prace prezentował na wystawach w Krakowie, Lwowie, Poznaniu, Brukseli. Posługiwał się techniką olejną oraz akwarelą. Główny motyw w jego twórczości stanowią widoki polskich miast, najczęściej Krakowa. Malował również portrety, sceny rodzajowe, historyczne, a także religijne. Fabijański był poza tym autorem plakatów i ilustracji do czasopism.

Cena wylicytowana
2 600 zł