Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

59. Stanisław Czajkowski | Chata

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiChata
59
chata-stanislaw-czajkowski-2118499chata-stanislaw-czajkowski-1226464

Stanisław Czajkowski (1878 Warszawa - 1954 Sandomierz)

Chata

olej, płótno, 48 × 64 cm
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI/1901

na odwrocie napis: „STRZECHY”/ ST. CZAJKOWSKI/1901; na krośnie nalepka Kunst-Ausstellung/Düsseldorf 1904/1262; na krośnie pieczęć lakowa; papierowe pieczątki wystawowe z Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

– „To ci śliczności. Impresje z „Chłopów” Władysława Reymonta”, Muzeum im.
Jacka Malczewskiego, wrzesień 2000 – marzec 2001

Opisany:
– „To ci śliczności. Impresje z „Chłopów” Władysława Reymonta”, katalog wystawy,
Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Radom 2001, s. 5