Varia 28 / 16 lutego 2019

57. Stanisław Chlebowski | Dziewczyna we wnętrzu, 1956 r.

Aukcja dziAukcje archiwalneVaria 28Dziewczyna we wnętrzu, 1956 r.
57
Dziewczyna we wnętrzu, 1956 r.

Stanisław Chlebowski (1890 Braniewo - 1969 Gdańsk)

olej, płyta, 63 x 46
sygn. i dat. l. d.: St/Chlebowski/56

Stanisław Chlebowski W latach 1915 ? 1918 studiował malarstwo w Berlinie. W 1921 roku wyjechał do Paryża zgłębiać tajniki impresjonizmu, co w jego malarstwie zaowocowało wzbogaceniem środków artystycznych i większym uwrażliwieniem na kolor. W czasie wojny spłonęło ok. 800 jego prac. Punkt wyjścia dla jego twórczości stanowiła natura z całym bogactwem jej form. Chętnie malował martwe natury oraz pejzaże z okolic Gdańska, wypowiadając się ekspresyjną i swobodną plamą barw.
Cena wylicytowana
2 600 zł