Aukcja Dzieł Sztuki / 24 sierpnia 2019

61. Stanisław Borysowski | Przed kościołem

HomeAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPrzed kościołem
61
Przed kościołem

Stanisław Borysowski (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Przed kościołem

olej, płyta, 78,5 × 59 cm w świetle ramy
sygn. i dat. p. d.: Borysowski 932 (?)

Stanisław Borysowski W latach 1926-1933 studiował w krakowskiej ASP u W. Jarockiego, I. Pieńkowskiego i T. Axentowicza, i S.Kamockiego. W 1932 podróżował do Włoch, a od 1934-35 przebywał w Paryżu w pracowni J. Pankiewicza . W 1931 roku brał udział w wystawie TAP ?Sztuka?. W 1937 roku został nagrodzony srebrnym medalem na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu. W latach 1946-1972 profesor malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu a od 1954 roku w PWSSP w Gdańsku-Sopocie. W 1958 roku założył w Toruniu ?Grupę Toruńską?, działająca pod jego przewodnictwem do końca 1978 roku. Miał 20 wystaw indywidualnych w kraju oraz brał udział w wielu obrazach za granicą. Miejsca urodzenia/śmierci: Lwów/Toruń
Cena wylicytowana
9 500 zł