Aukcja Malarstwa Polskiego / 8 lutego 2023

23. Stanisław Borysowski | Nokturn paryski, 1934 r.

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Malarstwa PolskiegoNokturn paryski, 1934 r.
nokturn-paryski-1934-r-stanislaw-borysowski-969193nokturn-paryski-1934-r-stanislaw-borysowski-919296

Stanisław Borysowski (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Nokturn paryski, 1934 r.

olej, płótno, 46 x 55 cm, sygn. i dat. l.d.: Borysowski / Paryż 934

Stanisław Borysowski W latach 1926-1933 studiował w krakowskiej ASP u W. Jarockiego, I. Pieńkowskiego i T. Axentowicza, i S.Kamockiego. W 1932 podróżował do Włoch, a od 1934-35 przebywał w Paryżu w pracowni J. Pankiewicza . W 1931 roku brał udział w wystawie TAP ?Sztuka?. W 1937 roku został nagrodzony srebrnym medalem na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu. W latach 1946-1972 profesor malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu a od 1954 roku w PWSSP w Gdańsku-Sopocie. W 1958 roku założył w Toruniu ?Grupę Toruńską?, działająca pod jego przewodnictwem do końca 1978 roku. Miał 20 wystaw indywidualnych w kraju oraz brał udział w wielu obrazach za granicą. Miejsca urodzenia/śmierci: Lwów/Toruń
Estymacja:
8 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza:
6 000 zł