Aukcja Dzieł Sztuki / 22 sierpnia 2020

45. Stanisław Borysowski | Chłopiec z Poronina

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiChłopiec z Poronina
45
chlopiec-z-poronina-stanislaw-borysowski-1147164chlopiec-z-poronina-stanislaw-borysowski-721731

Stanisław Borysowski (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Chłopiec z Poronina

olej, sklejka, 80 × 60 cm
sygn. podwójnie l. g. i l. d.: Borysowski
na odwrocie nalepka kolejowa z Poronina do Krakowa oraz zarys szkicu aktu kobiety

Stanisław Borysowski W latach 1926-1933 studiował w krakowskiej ASP u W. Jarockiego, I. Pieńkowskiego i T. Axentowicza, i S.Kamockiego. W 1932 podróżował do Włoch, a od 1934-35 przebywał w Paryżu w pracowni J. Pankiewicza . W 1931 roku brał udział w wystawie TAP ?Sztuka?. W 1937 roku został nagrodzony srebrnym medalem na Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu. W latach 1946-1972 profesor malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu a od 1954 roku w PWSSP w Gdańsku-Sopocie. W 1958 roku założył w Toruniu ?Grupę Toruńską?, działająca pod jego przewodnictwem do końca 1978 roku. Miał 20 wystaw indywidualnych w kraju oraz brał udział w wielu obrazach za granicą. Miejsca urodzenia/śmierci: Lwów/Toruń
Cena wylicytowana
9 500 zł