Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

34. Stanisław Batowski Kaczor | Zaprzęg, 1920 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiZaprzęg, 1920 r.
34
zaprzeg-1920-r-stanislaw-batowski-kaczor-1354473zaprzeg-1920-r-stanislaw-batowski-kaczor-1402429

Stanisław Batowski Kaczor (1866 Lwów - 1946 tamże)

Zaprzęg, 1920 r.

olej, płótno, 58,5 × 95 cm
sygn. i dat. l. d.: Batowski/1920

Stanisław Batowski Kaczor
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza oraz Floriana Cynka. Następnie naukę kontynuował Monachium i Wiedniu. Wiele podróżował, odwiedzając Paryż, Hiszpanię, Maroko, Krym. Należał do lwowskiego Stowarzyszenia Artystów Młoda Sztuka, której również był współzałożycielem. W latach 1903–14 we Lwowie prowadził własną szkołę artystyczną. Artysta malował obrazy historyczne, batalistyczne i religijne. Zajmował się także malarstwem ściennym. Wykonał ilustracje do utworów J. Słowackiego oraz do powieści H. Sienkiewicza. W jego twórczości nie zabrakło również portretów i pejzaży.
Cena wylicytowana
7 500 zł