Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 22 września 2021

14. Stanisław Baj | Rzeka Bug Zmierzch, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraRzeka Bug Zmierzch, 2021
rzeka-bug-zmierzch-2021-stanislaw-baj

Stanisław Baj (ur. 1953, Dołhobrody)

Rzeka Bug Zmierzch, 2021

olej, płótno, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: S. Baj, sygn. i dat. na odwrocie: Stanisław Baj | Rzeka BUG | ZMIERZCH| 2021

Stanisław Baj Studiował malarstwo latach 1972–1978 na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesorów: Michała Byliny, Jacka Siennickiego i Ludwika Maciąga. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Ludwika Maciąga w 1978 roku. Obecnie jest profesorem Wydziału Malarstwa macierzystej uczelni i prowadzi pracownię dyplomującą malarstwa dla studentów od II do V roku. Autor ponad 90 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta wystawia głównie malarstwo i rysunek. Początkowo malował sceny rodzajowe inspirowane życiem wsi i naturą. Od lat 80. XX wieku jego twórczość to pejzaż, głównie rzeka Bug oraz malarstwo portretowe. Obrazy mają cechy uniwersalne a zarazem symboliczne, zwłaszcza liczne portrety matki artysty oraz zakola dzikiej rzeki Bug, malowane wprost z natury, od realistycznych po abstrakcyjne. O twórczości Stanisława Baja wypowiada się wielu znanych historyków sztuki, znawców przedmiotu, jego malarstwo jest znane i rozpoznawalne w kraju i za granicą, ale artystę – człowieka, znają tylko najbliżsi – a kto spotkał na swojej drodze Stanisława Baja, pozostaje mu wierny.
Cena wylicytowana
25 000 zł *