Gdańsk, 2 poł. XIX w., drewno dębowe, wym. 54 x 72 x 48 cm
Skrzynia otwierana u góry pokrywą na zawiasach, pokryta ze wszystkich stron bogatą dekoracją snycerską. Ścianki, przednią i tylną, zdobią płaskorzeźbiony herb Gdańska pod koroną, podtrzymywany przez dwa lwy oraz uskrzydlona głowa aniołka nad girlandą z liści, kwiatów i owoców. Ścianki boczne dekorowane płaskorzeźbionymi postaciami. W narożnikach spiralnie skręcone półkolumny. Stan zachowania dobry, obtarcia cokołu.