Aukcja Sztuki Fantastycznej / 20 lutego 2021

15. Siegfried Zademack | Charon, 2016

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejCharon, 2016

Siegfried Zademack (ur. 1952)

Charon, 2016

olej, płótno, 90 x 60 cm, sygnowany p.d.: 'S.Z. 2016'

Siegfried Zademack
Niemiecki artysta urodzony w Bremie. Zanim Siegfried Zademack zaczął malować, miał w głowie obrazy, których nie mógł zrealizować, ponieważ brakowało mu niezbędnej techniki i warsztatu. Krótkotrwała wizyta w akademii szybko przekonała go, że nie może nauczyć się tutaj tego, czego chciał. Zademack wybrał więc trudną drogę samokształcenia. Odwiedzał muzea i galerie, aby zanurzyć się w technikach dawnych mistrzów. Znajdował też różnych nauczycieli, od których zdobywał wiedzę o kolorach, pigmentach, laserunkach, łączeniu barw, o rozpuszczalnikach i mieszankach, które stosuje do dzisiaj w swojej pracowni, dokładnie tak, jak to czynili dawni alchemicy. Surrealistyczne, wizjonerskie obrazy Siegfrieda Zademacka wprawiają odbiorców i recenzentów w zdumienie. Jego obrazy pozwalają nam prześliznąć się w wymiarach metafizycznych, między humorystyczną ironią a niepoznaną głębią naszych dusz. Źródła semantyczne tej sztuki są jednakowo przeszłe i obecne. Cytat z historii sztuki stoi obok butelki Coca-Coli. Jego prawdziwymi nauczycielami byli mistrzowie wczesnego i późnego włoskiego renesansu aż do manierystów. Kompozycja jego dzieł jest całkowicie zdeterminowana przez klasycystycznych mistrzów. Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach i eventach artystycznych między innymi w krajach takich jak: Niemcy, Austria, Włochy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Czechy, Polska, Słowacja, Maroko. Należy do słynnej grupy artystycznej Libbellule Contemporary Renaissance założoną przez Lukasa Kandla. Grupa skupia międzynarodowe grono wybitnych artystów malarzy, a ich prace można podziwiać podczas tematycznych wystaw organizowanych na całym świecie.
Cena wylicytowana
22 000 zł