Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 9 grudnia 2020

24. Sandra Arabska | Akt, 2017

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejAkt, 2017
Sandra Arabska | Akt, 2017 r.

Sandra Arabska (ur. 1977)

Akt, 2017

olej, płótno, 100 x 200 cm, sygn. i dat. na odwrocie: Sandra Arabska 2017

Sandra Arabska Urodzona w Gdańsku gdzie mieszka i tworzy. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W roku 2007 obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Henryka Cześnika, aneks z witrażu w pracowni prof. Andrzeja Dyakowskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego 2005 ? 2007. Nagrodzona przez Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Gdańska, Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku. Zdobywczyni Nagrody Hestii za udział w realizacji programu ?W kolorze mniej boli? w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Gdańsku. Na 50 Aukcji Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym osiągnęła ogólnopolski rekord sprzedaży w tej formule aukcyjnej. Brała udział w wielu wystawach jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Ważniejsze wystawy: 2014 - "Art from Gdańsk", en Banyoles, Hiszpania; 2013 - Wystawa z okazji Dni Polski, Reus, Hiszpania; 2013 - ?Unieś się ze sztuką?, Galeria Glaza, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Gdańsk; 2013 - ?Artyści z e66? Galeria Oliva Gate, Gdańsk; 2013 - ?Duet? Galeria Warzywniak, Gdańsk; 2012 - ?Więcej niż realizm? Galeria Nest, Genewa, Szwajcaria; 2011 - ?101 pięknych obrazów?, ZPAP, Warszawa.
Cena wylicytowana
24 000 zł