Roman Szczerzyński (1908 Bielsko Biała-1985 Dąbrowa Górnicza)
Ustka - Port I, 1962 r.
olej, płyta, 49 x 66 cm w św. ramy
sygn. i dat. p. d.: Szczerzyński R.62.
na odwrocie opis obrazu oraz naklejka BWA Katowice z I Ogólnokrajowych Targów Polskiej Plastyki Współczesnej z 1972 r.