Aukcja Sztuki Współczesnej / 4 kwietnia 2020

1. Roman Opałka | Kompozycja abstrakcyjna, 1964

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejKompozycja abstrakcyjna, 1964
Kompozycja abstrakcyjna, 1964

Roman Opałka (1931 Abbeville-Saint-Lucien - 2011 Rzym)

Kompozycja abstrakcyjna, 1964

olej, deska, 106 × 36 cm sygnowany na odwrocie: ROMAN OPAŁKA na dwrocie pieczęć Fundacji Opalka potwierdzająca autentyczność pracy oraz exlibris Ewy i Marka Pietkiewiczów

1997 – Opałka. W stronę liczenia, Muzeum Narodowe w Gdańsku
LITERATURA:
Roman Opałka, wyd. Modulus, Kraków 1996, s. 98
Roman Opałka, Bożena Kowalska, wyd. Modulus, Kraków 1996, s. 27
Opałka – w stronę liczenia, praca zbiorowa, Muzeum Narodowe w Gdańsku, 1997, s. 22
POCHODZENIE:
– kolekcja prywatna, Polska
– kolekcja Ewy i Marka Pietkiewiczów

Cena wylicytowana
98 000 zł