18. Roman Kochanowski | Portret

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Portret
portret-roman-kochanowski

Roman Kochanowski (1857 Kraków - 1945 Freising w Bawarii)

Portret

olej, tektura, 12,7 x 7,7 cm, sygn. l.d.: R Kochanowski

Roman Kochanowski Edukację artystyczną rozpoczął w Krakowie, najpierw w prywatnej pracowni M. Cercha, a następnie, w latach 1873-75, w Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza i H. Grabińskiego. Kolejne dwa lata spędził na wydziale pejzażu w akademii wiedeńskiej. W 1881 r. przeniósł się do Monachium, gdzie zamieszkał na stałe. Często odwiedzał Kraków i bywał w poznańskiem. Odbył podróż po Galicji i Podolu, rysując krajobrazy i widoki miast takich jak: Trembowla, Tarnopol, czy Wieliczka, składające się na album wydany w 1898 r. w Wiedniu. Artysta należał do monachijskiego Kunstverein i Kunstlergenossenschaft. Wielokrotnie brał udział w wystawach w Niemczech, Wiedniu i Londynie. Swoje prace przesyłał także na pokazy w kraju. Malował przede wszystkim pejzaże, a tylko z rzadka kwiaty i studia portretowe. Był mistrzem małej formy i rysunku.
Cena wylicytowana
1 000 zł