Varia (5) / 21 lutego 2015

32. Richard Fresenius | Skalisty brzeg, 1875 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria (5)Skalisty brzeg, 1875 r.
Skalisty brzeg, 1875 r. - 1Skalisty brzeg, 1875 r. - 2

Richard Fresenius (1844 Frankfurt - 1903 Monaco)

Skalisty brzeg, 1875 r.

olej, płótno dublowane, 28,5 × 49 cm
sygn. i dat. p. d.: R.Fresenius. 1875.

Richard Fresenius Poczatkowo paral sie litografia , potem studia w Instytucie Franfurckim u Jak. Beckera -od 1882r. . Nastepnie uczyl sie w Monachijskiej Akademii , jednoczesnie zajmujac sie zawodowo litografia, Po dwoch latach przenosi się na studia do Karlsruhe do prac. Gude go ,Od 1872 r zamieszkal w Kronbergu w Hessi , gdzie zostal czlonkiem tamtejszej Kolonii Artystow . Jego pejzaze pokazuja często polnocne kraje (M.Polnocne , Norwegia,) , kraje alpejskie oraz Riviere . Obrazy sa w kolekcjach prywatnych m.in.. U Weickaer-Dessoffa.Autorska , przekrojowa wystawe miał w r. 1903 we Frankfurcie
Cena wylicytowana
3 900 zł