Aukcja Dzieł Sztuki / 2 maja 2016

84. Rajmund Kanelba | Chłopiec z kotkiem, 1938 r.

aAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiChłopiec z kotkiem, 1938 r.
84
Chłopiec z kotkiem, 1938 r.

Rajmund Kanelba (1897 Warszawa - 1960 Londyn)

Chłopiec z kotkiem, 1938 r.

olej, płótno, 76 × 62 cm
sygn. i dat. p. g.: Kanelba/1938

Rajmund Kanelba Studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem S. Lentza i T. Pruszkowskiego. Naukę kontynuował w akademii wiedeńskiej oraz w Paryżu. Od 1926 r. przebywał na zmianę we Francji, Anglii i USA. We wczesnym okresie twórczości nawiązywał do tradycyjnych wzorców, by w późniejszym okresie inspirować się współczesnym malarstwem francuskim. Malował kwiaty, wizerunki kobiet, kameralne kompozycje we wnętrzu, widoki ulic, liryczne sceny rodzajowe. Celował także w szkicowo traktowanych studiach kobiet i dzieci, charakteryzujących się żywą fakturą, wyszukaną kolorystyką, zazwyczaj z przewagą jednej barwy.
Cena wylicytowana
36 000 zł