1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

6. Rafał Podgórski | Mitologia geometrii, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuMitologia geometrii, 2014
Mitologia geometrii, 2014

Rafał Podgórski (ur. 1984)

Mitologia geometrii, 2014

technika własna (technika olejno-żywiczna, grafit, bromek srebra), płótno, 70 x 50 cm, sygn. na odwrocie + nalepka autorska

Rafał Podgórski
Ukończył ASP w Gdańsku w 2009 roku w pracowni prof. J. Ostrogórskiego. W 2015 obronił tytuł doktora sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę artystyczną, fotografię, techniki eksperymentalne. Realizuje wiele otwartych cykli malarskich, często skrajnie od siebie odległych, lecz będących w nierozerwalnym związku z zasadą narracyjności w drodze ku szeroko rozumianej tożsamości idei. Pedagog, dydaktyk, twórca Atelier Miniatura w Koszalinie - studio, które rozwinęło skrzydła na polu sztuki setkom młodych twórców, zaczynających swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik szeregu wystaw zbiorowych. Wielokrotny kurator lokalnych wydarzeń artystycznych.
Cena wylicytowana
1 500 zł