olej, płótno, 150 x 200 cm, opisany na odwrocie: Podgórski Rafał | 2011 r. Czerwona koszula | olej na płótnie
2012 ? wystawa zbiorowa ?Sztuka Młodych?, Galeria Sztuki Disegno/ Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
Rafał Podgórski Ukończył ASP w Gdańsku w 2009 roku w pracowni prof. J. Ostrogórskiego. W 2015 obronił tytuł doktora sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę artystyczną, fotografię, techniki eksperymentalne. Realizuje wiele otwartych cykli malarskich, często skrajnie od siebie odległych, lecz będących w nierozerwalnym związku z zasadą narracyjności w drodze ku szeroko rozumianej tożsamości idei. Pedagog, dydaktyk, twórca Atelier Miniatura w Koszalinie - studio, które rozwinęło skrzydła na polu sztuki setkom młodych twórców, zaczynających swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik szeregu wystaw zbiorowych. Wielokrotny kurator lokalnych wydarzeń artystycznych.