Aukcja Prac na Papierze / 10 października 2020

25. Rafał Malczewski | Na plaży

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeNa plaży
Rafał Malczewski | Na plaży

Rafał Malczewski (1892 Kraków - 1965 Montreal)

Na plaży

akwarela, papier, 23,7 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Rafał Malczewski

Rafał Malczewski Pod okiem ojca, Jacka Malczewskiego, uczył się warsztatu malarskiego. Podczas I wojny światowej studiował filozofię, architekturę i argonomię w Wiedniu. W dwudziestoleciu międzywojennym mieszkał w Zakopanem, gdzie był członkiem Towarzystwa ?Sztuka Podhalańska?. Od 1929 r. należał do ugrupowania artystycznego ?Rytm?. Po wojnie osiadł w Montrealu, gdzie tworzył do końca swojego życia. Odbył wiele podróży po kontynencie amerykańskim. Doskonale opanował technikę akwareli, w której się specjalizował. Malował widoki ukochanych Tatr oraz martwe natury. Syntetyczna, uproszczona forma, wyraźna dominanta kompozycyjna to charakterystyczne elementy pędzla Rafała Malczewskiego.
Cena wylicytowana
15 000 zł