Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

11. Rafał Kowalski | Zodiak

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejZodiak
Rafał Kowalski | Zodiak

Rafał Kowalski (ur. 1954 r.)

Zodiak

olej, płótno, 80x80 cm, sygnowany l.d.: ‘r. ski’ oraz opisany na odwrocie: ‘r. ski |rafał kowalski |kitsch art |* ZODIAK * |80x80 cm |No 1237’

Rafał Kowalski
W latach 1975-80 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof. J . Zabłockiego. Znany jest przede wszystkim z obrazów olejnych, na których często umieszcza postacie w kostiumach i maskach teatralnych. Owiani atmosferą magii aktorzy i kuglarze z płócien Kowalskiego kojarzą się z atmosferą teatru ulicznego. Artysta zajmuje się również kolekcjonerstwem. Z bardzo starych przedmiotów tworzy właśnie miniaturowe teatry. Malarstwo Kowalskiego odwołuje się do naszej wyobraźni. Ukazuje światy pełne urody, które dzięki zastosowaniu otwartej perspektywy zdają się istnieć wiecznie.
Cena wylicytowana
11 000 zł