Aukcja Sztuki Fantastycznej / 8 października 2022

22. Rafał Kowalski | Rebis, 2021

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejRebis, 2021
Rafał Kowalski | Rebis, 2021

Rafał Kowalski (ur. 1954 r.)

Rebis, 2021

olej, płótno, 75 x 70 cm, sygnowany na odwrocie: 'r.ski| rafał kowalski|REBIS|75 x 70 cm' u dołu: 'No 1292'

Rafał Kowalski
W latach 1975-80 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof. J . Zabłockiego. Znany jest przede wszystkim z obrazów olejnych, na których często umieszcza postacie w kostiumach i maskach teatralnych. Owiani atmosferą magii aktorzy i kuglarze z płócien Kowalskiego kojarzą się z atmosferą teatru ulicznego. Artysta zajmuje się również kolekcjonerstwem. Z bardzo starych przedmiotów tworzy właśnie miniaturowe teatry. Malarstwo Kowalskiego odwołuje się do naszej wyobraźni. Ukazuje światy pełne urody, które dzięki zastosowaniu otwartej perspektywy zdają się istnieć wiecznie.
Cena wylicytowana
6 500 zł