Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

32. Rafał Kowalski | Infernum, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejInfernum, 2020
Infernum, 2020

Rafał Kowalski (ur. 1954r.)

Infernum, 2020

olej, płótno, 75 x 62 cm
sygnowany p.d.: 'R ski' oraz opisany na odwrocie: '[sygnatura] | *infernum* | ira superbia luxuria | acedia gula invidia | avaritia | 75x62 cm'

Rafał Kowalski
W latach 1975-80 studiował malarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom obronił w pracowni prof. J . Zabłockiego. Znany jest przede wszystkim z obrazów olejnych, na których często umieszcza postacie w kostiumach i maskach teatralnych. Owiani atmosferą magii aktorzy i kuglarze z płócien Kowalskiego kojarzą się z atmosferą teatru ulicznego. Artysta zajmuje się również kolekcjonerstwem. Z bardzo starych przedmiotów tworzy właśnie miniaturowe teatry. Malarstwo Kowalskiego odwołuje się do naszej wyobraźni. Ukazuje światy pełne urody, które dzięki zastosowaniu otwartej perspektywy zdają się istnieć wiecznie.
Cena wylicytowana
5 000 zł