18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

20. Rafał Borcz | Ptasia sypialnia, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Ptasia sypialnia, 2020
Ptasia sypialnia, 2020

Rafał Borcz (ur. 1973)

Ptasia sypialnia, 2020

olej, płótno, 100 x 140 cm, sygnowany p.d.: 'BORCZ' oraz opisany na odwrocie

Rafał Borcz Studiował na  Wydziale Malarstwa Krakowskiej ASP. Obronił dyplom w 1999 roku w pracowni prof. Leszka Misiaka. Obecnie Doktor habilitowany, prowadzący Pracownię Rysunku ma Wydziale Malarstwa swojej macierzystej uczelni. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i fotografią. Źródłem jego artystycznej inspiracji jest bieszczadzka przyroda. Wybrane nagrody, wyróżnienia, stypendia: 2013 ? 2 wyróżnienia przyznane przez Artinfo.pl oraz ?Gazetę Wyborczą ? Katowice? na 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień ? Galeria Bielska BWA, Bielsko Biała; 2011 ? Nagroda prezesa ZPAP o. Katowice oraz wyróżnienie przyznane przez Poland-Art na II Triennale Malarstwa ?Animalis? - Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów; 2007 ? Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ? 21. Festiwal Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; 2006 ? Nagroda Publiczności w 37. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień? BWA, Bielsko Biała; 2005 ? Wyróżnienie regulaminowe w 37. Biennale Malarstwa ?Bielska Jesień?; 2005 ? Stypendium Fundacji Grazella.
Cena wylicytowana
14 000 zł