20 Aukcja Sztuki XXI wieku / 22 sierpnia 2020

20. Przemysław Garczyński | Pejzaż z figurami podstawowymi III, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne20 Aukcja Sztuki XXI wiekuPejzaż z figurami podstawowymi III, 2020
pejzaz-z-figurami-podstawowymi-iii-2020-przemyslaw-garczynski

Przemysław Garczyński (ur. 1988)

Pejzaż z figurami podstawowymi III, 2020

akryl, płótno, 130 x 80 cm, sygnowany na odwrocie: 'PRZEMYSŁAW | GARCZYŃSKI | "PEJZAŻ Z FIGURAMI PODSTAWOWYMI III" | (cykl FIGURY PIERWSZE) | 130 x 80 cm | SOPOT | 2020'

Przemysław Garczyński
Ukończył grafikę warsztatową na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie asystent na Wydziale Malarstwa. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem, malarstwem ściennym i grafiką. Uczestnik wielu wystaw i projektów artystycznych. Finalista konkursów artystycznych: 2020 – „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie” (wyróżnienie); 2019 – 29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2019” (Grand Prix – Nagroda MKiDN); 2019 – Triennale Sztuki Pomorskiej; 2018 – Gdańskie Biennale Sztuki 2018; 2018 – 17. Artystyczna Podróż Hestii; 2018 – II Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”; 2018 – III Ogólnopolski Konkurs Malarski im Leona Wyczółkowskiego 2018. Prace artysty znajdują się m.in. w kolekcji Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Sztuki w Legnicy i kolekcji Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.
Cena wylicytowana
2 800 zł