18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

17. Przemysław Garczyński | Figury pierwsze (Torowisko), 2020

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Figury pierwsze (Torowisko), 2020
Figury pierwsze (Torowisko), 2020

Przemysław Garczyński (ur. 1988)

akryl, płótno, 40 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: 'PRZEMYSŁAW | GARCZYŃSKI | "FIGURY PIERWSZE (TOROWISKO)" | AKRYL NA PŁÓTNIE, SOPOT 2020'

Przemysław Garczyński Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2013). Dyplom magisterski w pracowni Litografii. Obecnie student piątego roku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zatrudniony jako stażysta w pracowni malarstwa ściennego i witrażu na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem , muralem, witrażem  i grafiką warsztatową. Uczestnik wielu wystaw, plenerów i projektów artystycznych. Wybrane wystawy: 2018 – wystawa zbiorowa „II Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda”, Galeria Szyb Wilson, Katowice; 2017 – Noc muzeów, Gdańsk; 2017 – Grandprix międzynarodowego konkursu „Barwy Lasu”, Rodowo; 2017 – wystawa zbiorowa „II urodziny WL4”, Gdańsk; 2016 – wystawa zbiorowa „Sztuka jako gra”, Gdańska Galeria Miejska; 2016 – wystawa zbiorowa „Blisko / Daleko”, Gdańska Galeria Miejska; 2016 – wystawa zbiorowa „Litografia. Sztuka przez spowolnienie”, Tartu, Estonia; 2016 - Grandprix międzynarodowoego konkursu „Barwy Lasu”, Rodowo; 2016 – wystawa zbiorowa „Między narodowa wystawa rysunku”, Wilno, Litwa; 2015 - Entschleunigung durch Kunst - Art by slowing, Das Kunstfestival, Nachbarschaftstreff Schillerkiez Gallery, Berlin; 2015 – wystawa zbiorowa „Z archiwum pracowni litografii UMCS Lublin”, Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; 2015 – „ReAkcje 3”, Kraków; 2014 – wystawa zbiorowa „Litograficzne konfrontacje Sidor / Garczyński”, Lublin; 2013 – wystawa zbiorowa „Przegląd Polskiej Litografii”, BWA Kielce.
Cena wylicytowana
2 000 zł