18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

17. Przemysław Garczyński | Figury pierwsze (Torowisko), 2020

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Figury pierwsze (Torowisko), 2020
Figury pierwsze (Torowisko), 2020

Przemysław Garczyński (ur. 1988)

akryl, płótno, 40 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: 'PRZEMYSŁAW | GARCZYŃSKI | "FIGURY PIERWSZE (TOROWISKO)" | AKRYL NA PŁÓTNIE, SOPOT 2020'

Przemysław Garczyński
Ukończył grafikę warsztatową na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie asystent na Wydziale Malarstwa. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem, malarstwem ściennym i grafiką. Uczestnik wielu wystaw i projektów artystycznych. Finalista konkursów artystycznych: 2020 – „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie” (wyróżnienie); 2019 – 29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2019” (Grand Prix – Nagroda MKiDN); 2019 – Triennale Sztuki Pomorskiej; 2018 – Gdańskie Biennale Sztuki 2018; 2018 – 17. Artystyczna Podróż Hestii; 2018 – II Przegląd Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda”; 2018 – III Ogólnopolski Konkurs Malarski im Leona Wyczółkowskiego 2018. Prace artysty znajdują się m.in. w kolekcji Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Galerii Sztuki w Legnicy i kolekcji Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.
Cena wylicytowana
2 000 zł