Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

143. PISTOLET ŻANDARMERII, FRANCJA, M AN 9

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówPISTOLET ŻANDARMERII, FRANCJA, M AN 9
143
PISTOLET ŻANDARMERII, FRANCJA, M AN 9

dł. całk. 244 mm, masa 650 g, kaliber 15 mm

L u f a stalowa, gładka, niegwintowana, w części dennej ośmiogranna, zwężająca się ku wylotowi. Mocowana do osady śrubą na warkoczu oraz bączkiem z dwoma pierścieniami u wylotu. Bączek mocowany w łożu przetyczką sprężynową. Na warkoczu sygnatura modelu: M. an 9. Na wysokości komory spalania sygnatura odbioru: litera C oraz data produkcji 1818. Z a m e k skałkowy. Mechanizm zamka sprawny. Blacha zamka z sygnaturą wytwórcy: Manuf. Imp./de Maubeuqe. Kontrblacha, kabłąk języka spustowego, bączek i kapturek głowicy stalowe, sygnowane puncą odbiorczą – litera D w owalu. O s a d a z jednolitego kawałka drewna orzechowego. Łoże, sięgające wylotu, z kanałem na stalowy pobojczyk. Kolba smukła, zakończona kulistą, nakrytą kapturkiem głowicą.

Cena wylicytowana
3 800 zł