Aukcja Militariów / 13 kwietnia 2019

163. PISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówPISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W.
163
PISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W. - 1PISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W. - 2PISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W. - 3

PISTOLET SKAŁKOWY OFICERA MARYNARKI, FRANCJA, 1 POŁ. XVIII W.

dł. całk. 202 mm, masa 300 g, kaliber 9 mm

L u f a stalowa, trójstopniowa, lekko zwężająca się ku wylotowi, ze wzmacniającym pierścieniem otworu wylotowego. W części dennej ośmiogranna, w części środkowej okrągła, w części przedniej okrągła o zmniejszonej średnicy. Mocowana do osady śrubą na warkoczu i przednią śrubą mocującą kontrblachę. Z a m e k typu francuskiego. Płyta sygnowana PATE/CHARLEVILLE (płatnerz odnotowany w 1739 r. w Charleville). Srebrna kontrblacha, ozdobnie wycięta, mocowana do osady dwiema śrubami. Mechanizm zamka sprawny. O s a d a z jednolitego kawałka drewna orzechowego. Łoże sięga połowy długości lufy. Otwór języka spustowego zakryty stalową listwą, całość srebrnym kabłąkiem z gładkim, tylnym wąsem i bardzo ozdobnym przednim. Szyjka w górnej części ozdobiona reliefem kwiatowym. Kolba zakończona kulistą głowicą nakrytą srebrnym kapturkiem z grawerowanym wizerunkiem głowy wróbla.

Cena wylicytowana
6 000 zł