19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

41. Piotr Kotlicki | Family, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuFamily, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020
41
Family, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020 - 1Family, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020 - 2Family, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020 - 3

Piotr Kotlicki (ur. 1972)

Family, z cyklu „Archeologie przyszłości”, 2020

olej, płótno, 80 x 80 cm, sygnowany na odwrocie: 'PIOTR | KOTLICKI | 2020'

Piotr Kotlicki Studiował na ASP w Łodzi. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Obecnie wykładowca na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Malarz, autor filmów video. W 2017 roku zdobył Grand Prix IV Piotrkowskiego Biennale Sztuki w Piotrkowie Trybunalskim, a w 2016 roku Grand Prix podczas „Interference festiwal” w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Jego twórczość została wyróżniona poprzez kwalifikację do listy finalistów prestiżowego wydawnictwa „100 painters of tomorow” (Kurt Beers, wyd. Thames & Hudson, Londyn 2014). Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Wybrane wystawy indywidualne: 2018 – „7 milionów lat”, Galeria Olimpus, Łódź; 2018 – „Szaleniec w swoim ogrodzie”, Assembly Gallery, Berlin (Niemcy); 2017 – „Barbarzyńcy”, ODA, Piotrków Trybunalski; 2017 – „Czarne obrazy”, Assembly Gallery, Poznań; 2016 – „Zamieniamy się w nicość – zawołał generał”, Galeria Sandhofer, Salzburg (Austria); 2016 – “Motion compositions in paintings”, Festiwal Animacji PAF 2016, Leuven (Belgia); 2015 – „Są tu miejsca z których skaczę raniąc się nieraz do krwi”, Galeria Olimpus, Łódź.